:: پایگاه تخصصی و تحلیلی فوتبال لیل بوشهر  -  امروز : ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018/06/20
  صفحه نخست   |   آرشیو اخبار   |   گزارش   |  مقالات   |  پیشکسوتان   |  بیوگرافی   |  خاطرات   |  گالری تصاویر   |  پیوندها   |  ارسال خبر   |  درباره ما   |   ارتباط با ما
مصاحبه
LIL-BU.IR از دیروز تا امروز با پیشکسوت ایرانجوان بوشهر عبدالمجید چاهی بخش
نظر سنجی
فوتبال پایه ی بوشهر مدیون چه کسانی است؟

میثم وفایی
فاضل کبگانیان
عباس خوش سیما
عادل بلام زاده
بهنام سرتلیان
ابراهیم شریفی
محسن بازدار
حمید پوربهی
 
مدیران ورزشی
باشگاه های پر قدمت
تصاویر
مدارس فوتبال شهر بوشهر، مردادماه 92
LIL-BU.IR
مقالات
پیوند ها

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

LIL-BU.IR

   تاریخ مطلب : ۲۹ فروردين ، ۱۳۸۹   | ساعت 50 : 10
   کد مطلب : 882  
مروری بر مهم‌ترین بازی های باقی مانده لیگ برتر
به گزارش پايگاه خبري و تحليلي ليل بوشهر: به نقل از ptf.bu؛ اگر ذوب آهن کاپ قهرمانی جام حذفی را بالای سر ببرد چهار تیم اول لیگ به لیگ قهرمانان آسیا می‌روند و طبیعی است که رقابت داغی در صدر جدول برای تصاحب این چهار صندلی وجود داشته باشد. کورس پرهیجان قعر و صدر جدول رده بندی در هفته‌های اندک پیش رو رویارویی‌های حساسی را رقم می‌زند که برای تیم‌ها حکم مرگ و زندگی را دارد.
ساخت و پاخت تیم‌های بی‌تفاوت لیگ برتر در هفته‌های پایانی مشکل بزرگ و دیرینه فوتبال ایران بود که در فصل جاری مسابقات به حداقل رسیده است. تیم‌های بی‌تفاوت به تیم‌هایی اطلاق می‌شود که نه شانسی برای حضور در میان مدعیان قهرمانی دارند و نه خطر سقوط را احساس می‌کنند.
تیم‌هایی که از ابتدا با هدف حضور در رده‌های میانی جدول بسته می‌شوند و وقتی در فاصله سه،چهار هفته مانده به پایان بازی‌ها به هدف خود می‌رسند لقمه چرب و نرم و البته گران قیمتی برای مدعیان قهرمانی و کاندیداهای سقوط محسوب می‌شوند.امسال اما کورس داغ فرار از سقوط که در میان 9 تیم انتهای جدول جریان دارد و تلاش تیم‌های بالانشین برای بدست آوردن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تعداد تیم‌های بی‌تفاوت را به حداقل رسانده و تقریبا تمام تیم‌ها تا هفته پایانی مسابقات به اندازه کافی برای جنگیدن و پا پس نکشیدن انگیزه دارند.
صبا و تراکتورسازی نه شانس کسب سهمیه دارند و نه خطر سقوط را احساس می‌کنند اما تماشاگران پرتعداد تراکتور از یک سو و و نتایج درخشان صبا در هفته‌های اخیر که به راهیابی این تیم به نیمه نهایی جام حذفی منجر شده از سوی دیگر، این دو تیم را هم در زمره باانگیزه‌های هفته‌های پایانی لیگ نهم حرفه‌ای قرار داده است. تا جایی که صبا در هفته سی و یکم مقاومت در آستانه سقوط را در شیراز با چهار گل درهم می‌کوبد و تلاش پرسپولیس برای کسب سه امتیاز در تبریز به جایی نمی‌رسد.
ملوان و پیکان تنها تیم‌های بی‌تفاوت لیگ برتر هستند اما شرایط جدول به گونه‌ای است که حتی اگر آنها هم پا کج بگذارند در یک چشم به هم زدن به جمع مدعیان سقوط اضافه خواهند شد.اگر ذوب آهن کاپ قهرمانی جام حذفی را بالای سر ببرد چهار تیم اول لیگ به لیگ قهرمانان آسیا می‌روند و طبیعی است که رقابت داغی در صدر جدول برای تصاحب این چهار صندلی وجود داشته باشد. کورس پرهیجان قعر و صدر جدول رده بندی در هفته‌های اندک پیش رو رویارویی‌های حساسی را رقم می‌زند که برای تیم‌ها حکم مرگ و زندگی را دارد.
به این 10 مسابقه که تا قبل از به صدا در آمدن سوت پایان نهمین دوره لیگ حرفه‌ای فوتبال دوستان را میخکوب خواهد کرد، بنگرید.

استقلال- ذوب آهن(باقی مانده از هفته سی و یکم)
توقف پرسپولیس در تبریز شانس صعود استقلال به رده سوم را افزایش داد. آبی‌ها که از جام حذفی کنار رفته‌اند خوب می‌دانند برای حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده چاره‌ای غیر از تصاحب رتبه سوم ندارند. ذوب آهن هم هنوز از قهرمانی ناامید نشده و امیدورا است با پیروزی خارج از خانه مقابل استقلال و توقف سپاهان مقابل راه آهنی که خطر سقوط را احساس می‌کند فاصله‌اش را با صدرنشین به سه امتیاز کاهش دهد. این جدال نفس گیر دو تیمی است که به جمع 16 تیم برتر قاره آسیا راه پیدا کرده اند.

ذوب آهن- مقاومت(هفته سی و دوم)
باختن در خانه در قاموس ذوب آهن نیست و این اتفاقی است که به ندرت در لیگ برتر ایران رخ می‌دهد. ذوب آهن اگر از سد استقلال عبور کند ادامه مسابقات را در اوج انگیزه دنبال خواهد کرد و ابراهیم‌زاده به فتح همزمان لیگ برتر و جام حذفی و ادامه درخشش در لیگ قهرمانان آسیا امیدوار خواهد شد. مقاومت 36 امتیازی اگر این بازی را هم ببازد به پشت در لیگ دسته اول می‌رسد و شاید پس از سال‌ها مجبور به خداحافظی با لیگ برتر شود.

پرسپولیس- استیل آذین (هفته سی و دوم)
لقب حساس ترین بازی باقی مانده از لیگ نهم برازنده این بازی است. استیل آذین پرمهره و پر هزینه تمام توانش را برای بدست آوردن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بکار گرفته و امیدوار است با تصاحب جایگاه پرسپولیس در بین چهار تیم بالای جدول و قهرمانی ذوب آهن در جام حذفی فصل را به سلامت به پایان برساند. اگر پیروزی دور رفت استیل آذین تکرار شود آنها حتی برای سوم شدن و کسب سهمیه لیگ قهرمانان بدون بند و تبصره جام حذفی هم شانس دارند. انگیزه‌های ویژه و نبردهای حیثیتی زیادی را می‌توان در دل این بازی جست و جو کرد. رویارویی حسین هدایتی و حبیب کاشانی و تقابل علی کریمی و علی دایی از این جمله است.

شاهین بوشهر- استقلال (هفته سی و دوم)
شاهین به رغم پیروزی‌های اخیرش هنوز از منطقه سقوط رها نشده و به امتیازات کامل بازی‌های خانگی احتیاج دارد. کمتر علاقمند به فوتبالی را می‌توان یافت که با سقوط شاهین به دسته پایین تر موافق باشد و این تیم در اولین سال حضورش در لیگ برتر توانسته هواداران پرتعدادی را برای خودش دست و پا کند. استقلال فراموش نکرده که شاهین یاوری در بوشهر چه بلایی بر سر پرسپولیس دایی آورد. از سویی مرفاوی هم اگر می‌خواهد در فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا روی نیمکت استقلال بنشیند تا پایان مسابقات حق به حراج گذاشتن امتیازات را ندارد.

فولاد- ذوب آهن(هفته سی و سوم)
بازی‌های باقی مانده فولاد تا پایان فصل در مقایسه با سایر تیم‌های کاندیدای سقوط دشوارتر است و شاید این قرعه باعث شود خوزستان در فصل آینده لیگ برتر هیچ نماینده‌ای نداشته باشد. اگر ذوب آهن تا قبل از این بازی به قهرمانی نزدیک شده باشد و مقابل فولاد کم بیاورد به نوعی مشابه اتفاق سال گذشته تکرار خواهد شد و باز هم فولاد با مجید جلالی قهرمانی را از چنگ ابراهیم‌زاده خارج می‌کند. ذوب آهن امیدوار است این بار در یک نبرد انتقامی سند سقوط فولاد به دسته پایین تر را امضا کند.

مقاومت- شاهین(هفته سی و سوم)
برنده این بازی احتمالا از سقوط فرار می‌کند و بازنده غزل خداحافظی را می‌خواند. نبرد ته جدولی‌ها در فاصله یک هفته مانده به پایان مسابقات همیشه حداقل یک قربانی دارد.

استقلال- راه آهن(هفته سی و سوم)
استقلال در دور رفت با شکست مقابل راه آهن به کما رفت و شایعه تغییرات وسیع روی نیمکت فنی این تیم قوت گرفت. راه آهن که در گذشته گربه سیاه استقلال بود برای تکرار این اتفاق می‌آید و شیرین ترین انتقام برای استقلال غیر از جبران شکست دور رفت و بدرقه تیم همشهری تا دسته پایین تر نیست.

راه آهن- مقاومت(هفته سی و چهارم)
وجه مشترک دوتیم این است که در گذشته‌ای نزدیک داود مهابادی را روی نیمکت خود داشتند. شکار تصاویر جشن بقای یک تیم و عزای سقوط تیم دیگر برای عکاسان ورزشی پس از سوت پایان این بازی محتمل است.

شاهین بوشهر- فولاد(هفته سی و چهارم)
اگر پای ماندن یا رفتن شاهین در میان باشد احتمالا شهر تعطیل می‌شود و بسیج همگانی برای پیروزی تیم بوشهر تشکیل خواهد شد. مجید جلالی چاره‌ای ندارد غیر از اینکه تا قبل از این بازی بقای تیمش را در لیگ برتر مسجل کند.

پرسپولیس- سپاهان(هفته سی و چهارم)
قرار بود این بازی فینال روز پایانی لیگ برتر باشد اما با نتایجی که پرسپولیس بدست آورد خیال سپاهان از اینکه حریف شانسی برای قهرمانی ندارد راحت شد. بازی جذابی خواهد شد اگر هنوز قهرمانی سپاهان قطعی نشده باشد و پرسپولیس هم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان تلاش کند. فراموش نکنیم که هواداران پرسپولیس کماکان به امیر قلعه نویی آلرژی دارند.»

/ انتهاي پيام
     ارسال به دوستان   |   نسخه قابل چاپ   |  دفعات نمایش : 2743   |   تعداد نظرات : 0

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در وب سایت لیل بوشهر به نمایش در می آید. با تشکر از شما ...
, پایگاه خبری و تحلیلی لیل بوشهر, ورزشی, فوتبال, Sport, Football, شاهین بوشهر, iran, ایران, خبر, تیم, Fifa, جام, BUSHEHR, بوشهر, لیان, Lian, لیل, LIL
 

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/comment.fns.php on line 478


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/security.fns.php on line 296

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/security.fns.php on line 191

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/security.fns.php on line 227

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/security.fns.php on line 296

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/security.fns.php on line 296

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/security.fns.php on line 296

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/lilbuir/public_html/admin/lib/security.fns.php on line 296
  نام:
  آدرس ایمیل:
  محل اقامت:
  وب سایت :

  متن نظرات شما :
نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

یادداشت های روزانه سردبیر
جدول لیگ برتر
.
جدول لیگ دسته یک
.
پیشکسوتان
آینده سازان ورزش
اسطوره های ورزشی
وضعیت وب سایت
 تعداد مطالب : 8784
 تعداد نظرات : 784
 تعداد بازدید کنندگان :

LIL-BU.IR

 

LIL-BU.IR

 

LIL-BU.IR

 

LIL-BU.IR